13 лютого, 17:56

«ВОЛЯ»: Єдиним способом змінити систему та дати поштовх розвитку громад є децентралізація. ВІДЕО

Децентралізація влади – вагомий крок щоб змінити систему в країні, яка гальмує розвиток місцевого самоврядування і призводить до розчарування  населення, та дозволити громадам самим газдувати на своїй землі.

Досвідом у розвитку реформи децентралізації з львів’янами ділилась депутат Надвірнянської районної ради від партії «ВОЛЯ» Тетяна Пришляк під час ефіру на телеканалі «Буж-нет» у місті Червоноград.

Депутат наголосила, що після Революції Гідності країна змінюється, змінюються її мешканці, але, на жаль, не змінюється система. Одним із виходів для зміни ситуації є децентралізація, адже органи виконавчої влади на місцях є неефективними.
Тетяна Пришляк зазначила, що з часу прийняття закону про добровільне об’єднання «ВОЛЯ» фактично була єдиною політичною силою, яка робила те, що повинна була б робити виконавча влада.

«Ми вели активну просвітницьку роботу роз’яснюючи що таке ОТГ, децентралізація, що дасть ця реформа. Тоді ще не було створено Офісу реформ, не було робочих груп, ми розпочали активно діяти - було організовано та проведено велику кількість зустрічей з громадами по всій області, аналізуючи теми та питання, які цікавлять людей ми надрукували спеціальний випуск нашої партійної газети, повністю присвячений реформі. Ми людям чесно говорили: у вас буде те і те, але є ризики, що держава не виконає свої зобов’язання і т.д. Ми зробили для всіх сільських голів методички з порівняльною характеристикою чого чекати від реформи, які першочергові кроки потрібно зробити. Ми взяли активну участь у формуванні Перспективного плану, відстоювали всі громади, які готові були об’єднуватись, боролись за інтереси гірських населених пунктів» - зазначила Пришляк.

Завдяки цим зусиллям волівців, а також бажанню та спроможності громад об’єднатись були створені дві ОТГ– Верхнянська та Старобогородчанська, які зараз успішно функціонують та показують відмінний приклад для інших.

«Ми переконували голів, що в першу чергу треба подбати про тих, хто бідніший, тобто не розбудовувати центр де є великі інфтраструктурні об’єкти, а допомагати тим, хто відстає у розвитку. Зараз в Старобогородчанській громаді встановили твердопаливні котли, що дозволяє економити значні кошти, придбали реанімобіль, вони самі на місці вирішують куди спрямовувати кошти, беруть активну участь в міжнародних проектах » - зазначила Тетяна Пришляк.

За її словами, в процесі впровадження реформи децентралізації постійно відчувалась пасивність влади.
«Складалось враження, що органами виконавчої влади процес децентралізації саботується, будь-які реформи у нас вони сприймають вороже» - зазначила Пришляк.

Так, на Надвірнянщині не вдалось внести зміни в Перспективний план і об’єднати три потужні промислові нафтогазоносні села, які в районний бюджет приносять значні кошти, а об’єднавшись могли б самі ними розпоряджатись.

«Виконавча гілка влади зазвичай більше приділяє уваги політичним інтригам та вказівкам зверху, а не проводить роз’яснювальну роботу з людьми. Депутатський корпус, активісти - це люди не на прямій роботі, їм важко це кожен день робити, цю просвітницьку роботу, графіки і т.д. мали б робити представники влади. – додав координатор Львівської обласної організації партії «ВОЛЯ», депутат Старосамбірської райради Василь Курій.- Адже чи не найбільше децентралізацію гальмує саме  нерозуміння людей, особливо що стосується освіти та медицини»

Поділитися новиною:
Поділитися