12 січня, 17:50

Голова Старобогородчанської ОТГ ділився досвідом з депутатами новостворених об’єднаних громад

Об’єднана громада має велику силу, якщо є хороша ідея і команда, в якій вміють йти на компроміс і спільно приймати рішення, то кошти завжди знайдуться і громада буде розвиватись.

Про перші кроки об’єднаної громади, проблеми та здобутки розповів голова Старобогородчанської ОТГ від партії «ВОЛЯ» Ярослав Здерка під час зустрічі з новообраними депутатами Космацької та Більшівецької ОТГ та активістами «ВОЛІ».

Ярослав Здерка зазначив, що в основному, перед об’єднанням побоються того, що великі села в ОТГ матимуть більше впливу, а малі не отримуватимуть нічого. Тут важливо йти на компроміси.

«Ще до об’єднання, найбільшою боязню було те, що ті села, які представляють більше депутатів в раді ОТГ «тягтимуть ковдру на себе». Після року роботи бачу: мусить бути команда, яка вміє йти на компроміс, і готова спільно приймати справедливі рішення» - зазначив Здерка.

Основною перевагою об’єднання, каже Здерка, є значні надходження в бюджет. Для порівняння: бюджет трьох населених пунктів Старобогородчанської ОТГ в 2015 році складав 2 мільйона 700 тис грн, який формувався за рахунок плату за землю і паї. Цього року – 6 мільйонів, в основному  бюджет збільшився за рахунок находження ПДФО (60% залишається в ОТГ), велике значення має інфраструктурна субвенція.

Протягом року в Старобогородчанській громаді збудували 2 км бетонної дороги, встановили енергоощадні котли в школах та НВК, провели ремонт ФАПів та закупили медикаменти та ін, на що раніше не вистачало коштів.

Дискусію під час зустрічі викликала процедура створення та роботи апарату ОТГ. Здерка повідомив, що сам апарат фінансується з власних коштів громади, при цьому, на апарат необхідно виділяти близько половини цих коштів. Наразі апарат Старобогородчанської ради складає 22 штатні одиниці, у 2017 році планують збільшити до 34 одиниць.

«Протягом існування ОТГ жодна людина не була звільнена, в кожному селі є староста і адміністратор, всі вчителі та медичні працівники і надалі працюють» - запевнив Здерка.

Однак, великою проблемою для громади є нестача спеціалістів.
«У нас на сьогодні не вирішено питання з юристами, потрібно знайти реєстратора, архітектора та ін., однак немає відповідного рівня фахівців для цього» - ділиться голова ОТГ.

Сфери освіти та охорони здоров’я фінансуються з державного бюджету з розрахунком на людину. Тут виникає проблема з малими школами в селах, де до прикладу є 36 учнів і 22 вчителі, такі школи потребують дофінансування з бюджету громади.

Ярослав Здерка звернув увагу на те, що змінилось ставлення і підхід до роботи самих депутатів, які ще в звичайних сільських радах неохоче брали участь у вирішенні питань.

«Раніше, депутати неохоче ходили на сесії, були пасивними та фактично не цікавились тим що відбувалось сільраді. Зараз депутати беруть активну участь на усіх сесіях, вони говорять, висловлюють свою думку, дискутують, адже все тепер залежить тільки від нас, і ми самі можемо розпоряджатися коштами громадами, самі вибираємо де вони більш потрібні, де треба щось терміново відремонтувати тощо» - зазначає Здерка.

Поділитися новиною:
Поділитися