25 жовтня, 11:23

"ВОЛЯ" вимагає від прокуратури та поліції невідкладно розслідувати жорстоке вбивство у Сквирі

Народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко звернувся до керівника головного управління Нацполіції в Київській області Дмитра Ценова та прокурора Київської області Дмитра Чібісова з вимогою невідкладно розслідувати вбивство Олександра Якимчука у місті Сквира та притягнути винних до відповідальності.

Дерев'янко зазначив, що до нього звернулися мешканці м. Сквира Київської області та депутат Сквирської міської ради Київської області В. Добровольський щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом вбивства Олександра Якимчука.

За його словами, зі звернень вбачається, що 09.10.2016 року власник кафе «КАСПІЙ» АліскеровДжаногланНазімОгли у співучасті з іншими особами наніс тяжкі тілесні ушкодження мешканцю Сквири Олександру Якимчуку, 1980 року народження, внаслідок яких на наступний день він помер в лікарні, так і не опритомнівши. 

"За словами рідних вбитого, власник кафе «КАСПІЙ» звинуватив Олександра Якимчука, який нібито перебував у нетверезому стані, у пошкодженні приватного транспортного засобу, за що вимагав у рідних відшкодування матеріальної шкоди", - йдеться у депутатському зверненні. 

Водночас мати Олександра – Марія Якимчук стверджує, що руки її сина були зв’язані і на ньому не було жодного «живого місця». На думку матері, рани утворилися у зв’язку із застосуванням бит. 

Відомо, що працівники Сквирської поліції затримали власника кафе «КАСПІЙ» АліскероваДжаногланаНазімаОгли. Він підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України. Однак, останній не визнає своєї вини та відмовляється співпрацювати з правоохоронними органами.

"Вищезазначена ситуація викликала чималий суспільний резонанс серед місцевих жителів, які глибоко обурені фактом вбивства Олександра Якимчука. Адже, як вказується у зверненні місцевого депутата Добровольського В.О., оскільки поліція вчасно не відреагувала на таку страшну подію, громадськість міста Сквира вирішила зробити самосуд", - зазначив депутат.

Дерев'янко переконаний, що з метою недопущення беззаконня, відновлення справедливості та встановлення правопорядку у місті Сквира негайно повинні бути вжиті заходи, спрямовані на притягнення осіб, винних у смерті Якимчука.

Тому народний  депутат просить прокурора Київської області та керівника Національної поліції Київської області:

1.  Надати інформацію:
-  про номер кримінального провадження, за яким внесено відомості про вчинене АліскеровимДжаногланомНазімоюОгли кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 121 КК України, до Єдиного реєстру досудових розслідувань, та вказати дату його внесення;
-  на якому етапі перебуває досудове розслідування у вищевказаному кримінальному провадженні;
-  який орієнтовний термін закінчення досудового розслідування у такому кримінальному провадженні;
-  які процесуальні заходи/дії було вжито в рамках розслідування кримінального провадження;
-  чи повідомлено інших осіб, крім АліскероваДжаногланаНазімаОгли, про підозру;
-  чи складено та передано до суду обвинувальний акт щодо АліскероваДжаногланаНазімаОгли;
-  чи направлено/планується направлення цього зазначеного кримінального провадження до суду;
-  про призначення слідчих, які здійснюють досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні.

2.  Ретельно перевірити викладені у даному депутатському зверненні та зверненні депутата Сквирської міської ради VІІ скликання Київської області Добровольського В.О. обставини.

3.  Невідкладно вжити заходів щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом умисного нанесення Якимчуку тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до смерті потерпілого.Прес-служба партії "ВОЛЯ"

Поділитися новиною:
Поділитися