17 жовтня, 11:05

«ВОЛЯ» допомогла мешканцям Київщини отримати вільний доступ до річки та водосховища

Народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко виступив за використання Веселокутського водосховища Таращанського району у відповідності до вимог чинного природоохоронного законодавства та надати доступ місцевим мешканцям до водойми.

Про це повідомили в прес-службі партії «ВОЛЯ».

Відповідні звернення нардеп надіслав до голови Київської обласної державної адміністрації М. Мельничука, начальника Державної екологічної інспекції у Київській області Є. Білоуса, сільського голови села Веселий Кут О. Водяніцької та сільського голови  села Чапаєвка В. Кучера. 

Дерев’янко повідомив, що до нього, як до народного депутата надійшло звернення від Громадської організації Таращанського спеціального відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю «ДЕРЖАВА» щодо забезпечення вільного доступу населення до користування річкою Гнилий Тікич, що у Таращанськом районі на Київщині.
Дерев’янко зазначив, що з 2004 року з порушенням вимог водоохоронного законодавства здійснюється використання Веселокутського водосховища площею 339 га Віталієм Дзізінським, який є орендарем цього об’єкту.

«Такі незаконні дії полягають в умисному створенні перешкод для місцевих жителів в праві вільного користування Веселокутським водосховищем, незаконному вилові риби, знищенні станції зрошувальної системи», - зазначив нардеп.
Дерев’янко вважає, що наслідки такої ситуації є негативними для територіальних громад навколишніх сіл та для соціально-економічного стану Таращанського району Київської області.

За інформацією нардепа, середньорічний вилов риби за останні 5 років на Веселокутському водосховищі складає 16,75 тонн, однак кошти від вилову в район не надходять. На дане водосховище відсутня документація на земельну ділянку та її відвід під ставок для промислового вирощування риби.

Тому Дерев’янко просив невідкладно вжити заходів щодо забезпечення використання Веселокутського водосховища Таращанського району у відповідності до вимог чинного природоохоронного законодавства та надати доступ місцевим мешканцям до водойми.

Начальник головного управління Нацполіції в Полтавській області О. Бех повідомив, що 08.02.2016 була проведена робоча нарада за участі екологів, гр. Дзізінського, правоохоронних органів, СБУ, ДП «Укрриба», міського голови м. Тараща, сільських голів с. Веселий Кут, с. Калинове та жителів Таращанського району.
За результатами наради було вирішено вжити заходів щодо вирішення конфліктної ситуації, що склалась із жителями району та Дзізінським щодо раціонального використання Веселокутського водосховища та посприяти у вирішенні питання щодо виділення водойми в м. Тараща для любительської риболовлі та відпочинку.

Повідомляється також, що до Таращанської райдержадміністрації надійшли листи від сільських голів с. Калинове та с. Веселий Кут, в яких зазначено, що всі питання вільного доступу населення до водойми вирішено в повному обсязі.

Поділитися новиною:
Поділитися