18 травня, 10:43

«ВОЛЯ» Рівненщини вимагає оприлюднити інформацію про надані дозволи на виробництво деревного вугілля

«ВОЛЯ» Рівненщини ініціює депутатські  звернення до Міністра екології та природних ресурсів України - Семерака О.М. та Голови Рівненської обласної державної адміністрації – Муляренка Олексія Віталійовича з вимогою надати інформацію про кількість виданих дозволів на випалювання деревного вугілля. Адже свавільне виробництво такого вугілля збільшує обсяги незаконної вирубки в області, а також спричиняє шкідливі викиди у повітря. Про це заявив координатор Рівненської обласної організації партії «ВОЛЯ» Сергій Микитюк.

«Часто випалювання вугілля проводиться без наявності передбачених законом дозвільних документів. Відкритий процес горіння деревини призводить до викидів в атмосферу шкідливих  речовин та смоли. Це негативно впливає на здоров’я людей та забруднює довкілля. Більш того, нещадно вирубуються наші ліси. Адже великий мішок деревного вугілля може коштувати закордоном до ста євро», - обурився Микитюк.

Сергій Микитюк розповів, що ще у 2014 році до «ВОЛІ» звернулася мешканка села Майдан Дубенського району Рівненської області Наталія Панасюк. Вона намагалася отримати землю у межах селищної ради для ведення господарської діяльності, однак, незважаючи на позитивне рішення  сільради, цільові призначення земель постійно змінювались. Зрештою з’ясувалось, що саме на цій території розташоване сумнівне виробництво деревинного вугілля. За словами місцевих мешканців, виробництво здійснюється під керівництвом підприємця Олександра Лаврука.

У відповідь на звернення нардепа «ВОЛІ» Юрія Дерев’янка  правоохоронні органи здійснили перевірку виробництва і навіть відкрили кримінальне провадження, але лише за фактом порушення трудових прав працівників.

Однак люди ВОЛІ до тепер ставлять під сумнів законність самого виробництва деревного вугілля у Дубенському районі.

«Отримати дозвільні документи на випалювання вугілля вкрай не просто. Втім, на Рівненщині такий бізнес дуже поширений, оскільки дає своїм власникам надприбутки. Виникає питання, чи всі ці випалювання законні? Відповідне звернення дасть нам уявлення про обсяг законних підприємств, а отже і про обсяг деревини, який може використовуватись при виробництві вугілля. Оскільки обсяг незаконних вирубок на Рівненщині просто жахає», - підсував  Микитюк.

Поділитися новиною:
Поділитися