20 квітня, 11:30

Будівництво 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС забезпечить сталий розвиток м.Нетішина – Олександр Супрунюк

Старі реактори  атомних електростанцій з 2030 року будуть поетапно виводитись з експлуатації, тому будівництво 3-4 енергоблоків Хмельницької АЕС  вкрай важливе  для збереження  життєдіяльності Нетішина.

Про це розповів міський голова Нетішина, людина ВОЛІ Олександр Супрунюк за підсумками слухань Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Верховної Ради, де обговорювалась стратегія розвитку ядерної галузі України. Супрунюк  нагадав, що бюджет міста фактично на 85% складається з надходжень від АЕС.

«Без добудови енергоблоків розвиток міста неможливий, оскільки воно почне деградувати. Але головне – питання безпеки. Не можна допустити наслідків, аналогічних  аваріям в Чорнобилі чи Фукусімі», - вважає  Супрунюк.

За його словами,  підготовка до будівництва енергоблоків триває, незважаючи на низку технічних, політичних та економічних проблем. «Особливо турбує саботаж з боку як Росії, так і окремих наших міністерств. Майже  рік МЗС України саботувало розрив угоди з російською стороною по добудові енергоблоків, а необхідні законопроекти багато місяців без руху знаходяться в Кабміні. Більше того, йде цілеспрямована дискредитація партнера по добудові – чеської компанії «Шкода», яка брала участь в будівництві 30 реакторів в світі», - наголосив міський голова.

На сьогодні з невеликим, але некритичним відставанням від графіку  тривають роботи з будівництва енергомосту до Жешува (Польща). Це дасть змогу продавати надлишок електроенергії в Європу і за рахунок отриманих коштів добудовувати 3-4 енергоблоки. За підрахунками фахівців, добудова енергоблоків діючої АЕС коштує орієнтовно 3,5 млрд доларів, в той час як будівництво з «нуля» -  14 млрд. Обстеження енергоблоків ХАЕС при участі міжнародних спеціалістів засвідчили можливість їх добудови без загрози екології та ядерній безпеці Хмельниччини.

На думку людини ВОЛІ, інтеграція в Європейський енергетичний ринок дозволить не лише жити таким містам, як Нетішин, а й розвиватись енергетичній галузі України.

Прес-служба партії «ВОЛЯ»

Поділитися новиною:
Поділитися