5 квітня, 15:07

Міністерство освіти і науки підтримало співпрацю Нетішина з польськими інвесторами

Міністерство освіти і науки України зацікавлено у співпраці з польськими інвесторами і у розміщені в Нетішині виробництва методичних матеріалів та навчального обладнання. Про це йшлося під час зустрічі міського голови Нетішина Олександра Супрунюка та іноземних партнерів з з Міністром освіти і науки України Сергієм Квітом.

«Наші партнери  захотіли почути з перших  вуст  – наскільки їх продукція актуальна для України. Міністр освіти підтвердив все повністю, причому він наголосив на актуальності саме виробництва в Україні освітніх матеріалів. Адже всі підприємства, які працювали за радянських часів, або перепрофілювались, або зникли. Зараз цей ринок практично вільний. А продукція наших інвесторів високоякісна і адаптована до європейських стандартів. Вона повністю співпадає з тими тенденціями і тими реформами освіти, які зараз проводяться», - розповів Супрунюк.

За словами Олександра Супрунюка, реалізація проектів з виробництва освітніх матеріалів допоможе створити для нетішиніців понад 250 робочих місць.

«У нас вже є домовленості з обома інвесторами. Біля 120 робочих місць забезпечить фабрика з виробництва поліграфічної продукції. І біля 150 місць буде мати фабрика шкільного приладдя, шаф, ігрового обладнання. Зараз ми ведемо переговори. Вже попередньо визначено земельні ділянки і приміщення, які цікавлять наших партнерів. Протягом місяця вони планують відкрити в Україні своє представництво. У Нетішині вже зареєстровано відповідне підприємство. На початку тут буде відбуватися зборка продукції і паралельно з цим будуть будуватися виробничі приміщення і завозитись обладнання», - зазначив Супрунюк.

Він додав, що польська компанія з виробництва друкованих матеріалів «Edukacija» вже готова запросити на трьохмісячне стажування  майбутніх працівників, які згодом будуть монтувати необхідне обладнання вже в Україні. Також планується створити науковий центр з розробки учбових матеріалів.

«Ми вже співпрацюємо з Острозькою академією та іншими вишами, у тому числі Хмельницькими, задля того, щоб створити науково-методичний центр з розробки підручників та адаптації польських матеріалів і випуску їх на українській мові», - підсумував Супрунюк. 

Поділитися новиною:
Поділитися