30 березня, 12:47

В Нетішині розробляють Стратегією розвитку міста та територіальної громади

Людина ВОЛІ, міський голова м. Нетішин (Хмельницька обл.) Олександр Супрунюк ініціював громадське обговорення Стратегії місцевого самоврядування.  Наразі розглянутий, обговорений та ухвалений робочий план з розробки Стратегії сталого розвитку м. Нетішина до 2030 року. Розпорядженням міського голови призначені відповідальні особи, які збиратимуть дані для соціально-економічного аналізу територіальної громади Нетішина. Серед заходів, які заплановані, – проведення експертного дослідження серед громадськості міста, представників установ та організацій міста, бізнесових структур, проведення соціологічного дослідження, стратегічних сесій, опрацювання проектних ідей, презентація драфту ідей та в кінцевому результаті представлення фінального варіанту Стратегії розвитку.

В роботі над стратегією також беруть участь  голови сільських рад, які працюють над створенням Нетішинської ОТГ, представники ВП «Хмельницької АЕС» та  КП НМР «Агенція місцевого розвитку».

Як зазначають учасники процесу, розробка стратегії доцільна з урахуванням створення майбутньої ОТГ. Адже багатомільйонні кошти Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України можливо залучити лише у разі завершення адміністративно-територіальної реформи. Для  цього влада на місцях має прискоритися у розробці проектів та ухваленні рішень, які дозволять максимально ефективно використати  потенційні кошти заради поліпшення умов життя у громаді.

«Хоч до кінця згадуване об’єднання не відбулося, – зазначив міський голова Олександр Супрунюк, – ми можемо розробляти проекти на фінансування на основі відповідних договорів між його громадами. Бо гроші тим же Міністерством регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ України надаються суто під заплановане наперед. Аналогічно робить Євросоюз. Тільки там планують не на рік-два наперед, а на значно довший період».

Вже найближчим часом  представники Агенції місцевого розвитку мають намір об’їздити навколишні сільські ради. Наразі керівникам сільських громад роздані матеріали-таблички для внесення відповідної попередньої інформації.

Наступне засідання, де будуть презентовані перші напрацювання щодо підготовки стратегії, відбудеться в середині квітня.

Прес-служба партії «ВОЛЯ»

Поділитися новиною:
Поділитися