4 березня, 12:00

Нетішин стане «Розумним містом»

Новий електронний сервіс «Розумне місто» презентували для мешканців Нетішина (Хмельницька область). Його представила директор КП НМР «Агенція місцевого розвитку» Алла Погонець.

За її словами, електронний сервіс «Розумне місто» – першим випробовується не тільки на Хмельниччині, але й в Україні.

Це – спільний проект IT-фахівців двох міст, де розміщені атомні електростанції – Кузнецовська (Рівненська область) та Нетішина. «Розумне місто» – це веб-сервіс, що реалізує концепцію «Smart City» і надає інструменти для оптимізації процесів самоврядування та боротьби з корупцією. Це своєрідне реформування управління містом, коли об’єднуються зусилля міської влади та громади міста.

Відправившись за посиланням http://www.rozumnemisto.org/ можна побачити серед них: «Новини міста», «Дефекти ЖКГ», «Петиції» та інші. На черзі «відкриття» нових модулів: «Електронні закупівлі», «Реєстр ліків», «Черги на житло».

Таким чином, дотримуючись прописаних умов, будь-хто з нас уже може активно долучатися до управління містом через подання відповідних заявок на усунення дефектів у житлово-комунальній сфері міста, реєстрацію петицій, які можуть реально «перерости» в проект рішення, що буде винесений на розгляд депутатів міської ради.

Для того, щоб петиція у Нетішині «пройшла далі», необхідно, аби, згідно з чинним законодавством, за неї проголосували на ресурсі «Розумне місто» 100 осіб упродовж місяця. Фальшування голосів, стверджують фахівці, не можливе. До того ж, забезпечений контроль громадськості на рівні модерації.

Міський голова Нетішина, людина ВОЛІ Олександр Супрунюк зазначив, що «зобов’яже кожного чиновника, щоб реагували на ті запити, що подаються через цей інформаційний ресурс».

Поділитися новиною:
Поділитися