17 квітня, 13:10

Житомирська «ВОЛЯ» вимагає повернути науково-дослідне господарство у власність місцевого агроекологічного університету

Партія «ВОЛЯ» продовжує домагатись повернення  Державного підприємства «Науково-дослідне господарство  «Україна» у власність Житомирського національного агроекологічного  університету. Наразі народний депутат від партії «ВОЛЯ» Ірина Суслова звернулася до Мінагрополітики з вимогою виключити підприємство з переліку державного майна, що підлягає приватизації в 2015 році.

«Науково -дослідне підприємство має працювати на користь всього університету, а не окремих осіб. Зрештою, студенти житомирського вишу – це майбутні фахівці, що будуть розбудовувати найбільш конкурентоздатну галузь української економіки – аграрний сектор. Ми маємо зробити все, аби забезпечити їх гідними умовами для навчання і здобуття відповідних навичок», - переконана Суслова.

Свого часу до депутата «ВОЛІ» звернулись студенти та викладачі Житомирського національного агроекологічного університету з проханням допомогти  повернути дослідне господарство до складу ВНЗ. Керівництво агроекологічного університету вже неодноразово зверталось з відповідним проханням до Мінагрополітики, але не отримало жодного суттєвого результату. На прохання громади, людина ВОЛІ Ірина Суслова направила депутатське звернення в Мінагрополітики  та в Міністерство  освіти і науки України.

Заступник Міністра аграрної політики і продовольства Володимир Лапа під час особистого прийому пообіцяв  Ірині Сусловій взяти вирішення цього  питання під контроль та сприяти передачі дослідного господарства ЖНАЕУ.

Однак виявилося, що  Мінагрополітики включило ДГ «Україна» до списку державного майна, що підлягає приватизації в 2015 році. Про це у відповідь на звернення депутата «ВОЛІ» повідомив Перший  заступник міністра Ярослав Краснопольський.

Остаточна доля підприємства ще не вирішена,  але партія «ВОЛЯ» прагне не допустити приватизації науково-дослідного господарства, що має стати базою для практичної роботи студентів ЖНАЕУ.

«Житомирський національний агроекологічний університет залишився єдиним вищім аграрним навчальним закладом в Україні, який не має власного навчально-дослідного господарства. Натомість землі господарства використовуються не за призначенням комерційною структурою, яка отримує з них прибуток», - підкреслив  координатор «ВОЛІ» в  Житомирі Юрій Михальчук.

Нагадаємо,  що проведена у 2003-2004 рр.  реформа навчально-дослідних господарств призвела до втрати ними статусу юридичної особи. ЖНАЕУ не включив вчасно дослідне господарство «Україна» до складу  університету у якості структурного підрозділу. В наслідок чого підприємство  перейшло в безпосереднє підпорядкування Міністерства аграрної політики та продовольства України. Вже більше 10 років дослідне господарство «Україна» не здійснює будь-якої наукової діяльності. 

Поділитися новиною:
Поділитися